Domů / Novinky / Stropní ventilátor využijete i v zimě!
Výrobci

Stropní ventilátor využijete i v zimě!

Stropní ventilátor využijete i v zimě! - decorlighting.cz    Ušetřete v zimě až 15% nákladů za vytápění.

Ne každý o tom ví, ale reverzní stropní ventilátory lze využít i v zimě a zároveň tím snížit náklady na vytápění!

Jedná se o velice jednoduchý systém, kdy na zimu zapnete reverzní chod ventilátoru a jeho pomocí tlačíte teplý vzduch do nižších částí místnosti.

Jak to funguje?

Ať už používáte jakýkoliv způsob vytápění, jste dotčeni stejným fyzikálním efektem – teplý vzduch stoupá ke stropu místnosti a v nižší výšce není dost teplo. To vede k tomu, že je nutné zesílit topení ještě více a náklady na topení se stupňují. To je citelné zvlášť u vysokých stropů.

Pomoc při řešení tohoto problému nabízí stropní ventilátor s reverzním chodem. Po přepnutí na reverzní chod ventilátor tlačí teplý vzduch směrem nahoru od středu místnosti a zatlačí ho dolů po stěnách jako na obrázku níže.

 

V závislosti na modelu ventilátoru se se zimní (reverzní) chod zapíná buď páčkou na boční straně ventilátoru, nebo u novějších modelů pomocí dálkového ovládání.
Obecně stačí nastavit jen nízkou rychlost ventilátoru. Vše, čeho potřebujete dosáhnout je jemný tah vzhůru, který zajistí účinnost stropního ventilátoru i v zimě.

Šetřete v zimě své peníze!

Díky reverznímu efektu ventilátoru můžete nastavit termostat na nižší teploty a tím, v závislosti na modelu a frekvenci jeho užívání, ušetřit za vytápění až 15% nákladů!

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace